jste zde: úvodní » Zpravodaj » SHERWOODSKÝ OŠTĚP 2010

SHERWOODSKÝ OŠTĚP 2010

V sobotu 25. září se uskutečnil 4.ročník amatérského mistrovství obce Zruč-Senec v hodu oštěpem.  Přestože k nám po řadě teplých zářijových dnů právě v onu sobotu dorazilo sychravé podzimní počasí, přesto dorazilo i kolem padesátky příznivců. Bohužel i přes nadějné přísliby nedorazil žádný z pozvaných světových oštěpařů…

Všichni byli zvědavi, zda dosavadní trojnásobný vítěz Honza Trnka už konečně pokoří metu 40 metrů a získá prémii 1000 Kč.  Čtyřicítka nakonec znovu odolala, přesto si Honza zasloužil uznání a ponechání dosavadního putovního poháru POETONu natrvalo !  Soutěžilo se tedy o nový velký putovní pohár, čerstvě podepsaný šesti světovými oštěpaři včetně obou našich olympijských šampiónů !  A jak to vše dopadlo ?  Až nyní ve 4.ročníku našel Honza Trnka přemožitele v Sašovi Zemanovi, který vyhrál pěkným výkonem 36,80 m  ( z přespolních nejlépe Pavel Michal – 35,61 m ) .  Vyrovnanou kategorii žen vyhrála Zuzka Kokošková – 17,86 m  ( z přespolních nejlépe Klára Řezáčová – 16,53 m ) .  Kategorii hochů do 15 let vyhrál Marek Hejman – 16,38 m   ( z přespolních nejlépe Pavel Vilém – 22,58 m ) .  Kategorii dívek do 15 let vyhrála Veronika Vaňourková – 16,74 m  ( z přespolních nejlépe Karolína Řezáčová – 22,18 m ) .  Do soutěže se aktivně zapojilo celkem 36 borců.

Atmosféru mítinku opět výborně dotvářela doprovodná hudba s moderováním, a dobře zásobený stánek s občerstvením.  Už loni osvědčenou počítačovou techniku s promítáním průběžných výsledků jsme letos vylepšili o další technickou novinku :  rychlé měření jednotlivých hodů laserovým dálkoměrem !

Závěr klání jsme „odlehčili“ zábavným házením oštěpem na cíl – nafukovací balonky.

Pohár, medaile, diplomy a ceny vítězům předali dva kolegové oštěpaři, mj. finalisté veteránského mistrovství světa : domácí Václav Anton a Tomáš Salaba z Ústí nad Orlicí.

Podrobné výsledky, dlouhodobé tabulky, fotky a videonahrávku(!) naleznete na těchto stránkách.